*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

„Samaningi kilometrai“ sugrįžta trečiąjį kartą

„Samaningi kilometrai“ sugrįžta trečiąjį kartą

Gegužės 16-ąją, projektas „Samaningi kilometrai“ vėl suburs žmones Lietuvoje ir lietuvių bendruomenėse užsienyje bendram atminties veiksmui.

„Šiais metais partizanus prisiminsime žygiuodami ne tik Lietuvoje, bet ir pas mūsų sąjungininkus Danijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Laisvės kovotojų kelias nebuvo vien kova miškuose – tai buvo tylus, bet nepalaužiamas tikėjimas laisve ir ateities Lietuva. Šiandien, kaip ir anuomet, Lietuvai priešiškos jėgos bando perrašyti istoriją, silpninti pasitikėjimą savimi ir savo valstybe. Tačiau kiekvienas žingsnis miškų takais, kuriais kadaise ėjo partizanai, saugo tiesą, gerbia auką ir neleidžia ištrinti mūsų istorijos“, – sako krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas

Šios iniciatyvos tikslas – ne tik pagerbti partizanus, bet ir padėti kiekvienam asmeniškai pajusti, ką reiškia sąmoningas žingsnis už savo šalį. Partizanams judėjimas buvo kasdienybė – tylus, pavojingas, bet kryptingas kelias per miškus: nuo vieno ryšių punkto iki kito, nuo mūšio iki mūšio. Eidami simboliniais jų takais šiandien esame kviečiami ne tik judėti, bet ir susimąstyti – kaip jie jautėsi, ką galvojo, kokią kainą mokėjo už laisvę.

Daugiau informacijos ir registracija: samaningikm.lt

Samanomis sąmoningi.